Identifikohu

Pra, pse ia vlen të mblidhen reagimet e klientëve?

Në ditët e sotme, vlerësimet dhe vlerësimet e produkteve luajnë një rol shumë të rëndësishëm. 📝Vlerësohet se mbi 90% e njerëzve lexojnë komente përpara se të blejnë, dhe 84% e blerësve u besojnë komenteve në faqe. Shumë shpesh opinionet janë argumenti vendimtar nëse ia vlen të blesh një produkt të caktuar apo jo.

Pra, pse ia vlen të mblidhen reagimet e klientëve?

☑️Më shumë trafik në sit

Reagimet e klientëve shkaktojnë rritje të trafikut në faqen e internetit. Megjithëse ato do të lexohen vetëm kur të vizitoni faqen e komenteve, Google njeh përmbajtjen e krijuar nga përdoruesit në komente. Kjo do të thotë që Google do ta shohë faqen tuaj të internetit si një faqe që po shton vazhdimisht përmbajtje të re dhe do ta vendosë atë shumë më lart në rezultatet e kërkimit. Sa më i lartë të jetë pozicioni në motorin e kërkimit, aq më i madh është numri i vizitorëve të faqes në internet.

☑️Shkalla më e lartë e konvertimit

Shqyrtimet e produkteve gjithashtu rrisin sasinë e konvertimeve. Mbi 70% e blerësve në internet lexojnë komente përpara se të bëjnë një blerje. Nëse lejoni klientët e mundshëm të shikojnë komentet dhe vlerësimet, do të rrisni shanset për të marrë një porosi tjetër.

☑️Besueshmëria e produktit

Sa më shumë opinione të ketë një produkt, aq më i besueshëm bëhet për klientin. Në një kohë kur shumë gjëra të falsifikuara mund të gjenden në internet, rishikimet janë bërë përcaktuesi kryesor i autenticitetit. Kur një produkt ka shumë reagime dhe vlerësime pozitive, mund të jeni i sigurt se ia vlen ta blini.

Përveç produkteve të ofruara, vlerësohet edhe cilësia e shërbimit ndaj klientit – kemi shkruar se si duhet të duket dhe cilat janë gabimet më të zakonshme në postimet e mëparshme. Mënyra më e mirë për shërbimin profesional ndaj klientit është ta porosisni atë tek konsulentët me përvojë. Këta janë konsulentët që ne punësojmë për të trajtuar bisedën e GetLead.page. Nëse dëshironi që kompania juaj të mbledhë opinionet më të mira për shërbimin ndaj klientit, kontrolloni ofertën tonë.

Testoni konsulentët tanë nga 104,43 ALL / orë! Zbuloni më shumë këtu .

Mediat e huaja në lidhje me produktet tona

W jakich godzinach są dostępni Konsultanci czatu?

Godziny w jakich nasi konsultanci obsługują czat są uzależnione od planu jaki wybierzesz. Sprawdź plany na górze tej strony i wypróbuj przez 14 dni za darmo.

Czy obowiązują opłaty za nowe leady?

Nigdy nie pobieramy opłat za nowe leady czy potencjalną sprzedaż. Opłacasz tylko zryczałtowane stawki miesięczne.

W jakich językach mówią twoi Konsultanci?

Nasi Konsultanci obsługują klientów aż w 45 językach.

Unikalny system tłumaczeń w czasie rzeczywistym, który zastosowaliśmy w rozwiązaniu GetLead chat sprawia, że Konsultant i Klient zadają pytania i czytają odpowiedzi w języku, jakim się posługują.

Czy będę mógł mieć bezpośredni kontakt z konsultantami?

Oczywiście. Nasz zespół ds. sukcesu klienta jest dostępny każdego dnia o każdej porze. Wystarczy napisać.

Dodatkowo będziesz mógł zobaczyć podgląd na Twoich konsultantów w panelu nawigacyjnym, dzięki czemu bez trudu możesz obserwować naszą pracę w czasie rzeczywistym.

FAQ

GetLead.page

Na shkruani

Nuk e gjetët përgjigjen e pyetjes suaj? Na shkruani duke përdorur formularin e kontaktit më poshtë
FAQ

Klientët vazhdojnë të bëjnë të njëjtat pyetje, si ia dilni me përgjigjet?

Nuk keni kohë ose staf për t’u shërbyer klientëve në sit? Punësoni konsulentin tonë!
FAQ

Klientët vizitojnë faqen time në mbrëmje dhe natën. Si mund t'i mbaj ato?

Ofroni mbështetje në kohë reale 24 orë në ditë.

FAQ

Pse klientët e mi nuk më telefonojnë?

Konsumatorët vazhdojnë të bëjnë të njëjtat pyetje për dy arsye. Oferta juaj është ende e njëjtë. Përshkrimi i ofertës suaj është i diskutueshëm dhe jo i detajuar. Prandaj, në GetLead, ne kemi lëshuar butonin Get-FAQ. Falë motorit të kërkimit të integruar dhe pyetjeve dhe përgjigjeve të përgatitura, nuk do t’u përgjigjeni më kurrë të njëjtave telefonata me të njëjtat pyetje. Biseda dhe konsulenti i disponueshëm do të plotësojnë në mënyrë të përsosur përgjigjet dhe do të ndihmojnë vizitorët e faqes në internet të marrin një vendim blerjeje.
FAQ

Pse kam trafik të lartë dhe nuk shes?

Rezulton se në të gjitha rastet përgjigja për këtë pyetje është e ngjashme. Klientët nuk telefonojnë sepse vizitojnë faqen në mbrëmje dhe natën. Prej kohësh ka qenë normë e pranuar hapja e kompanive gjatë ditës. Statistikat tregojnë se klientët që vizitojnë faqet e internetit vonë, i braktisin ato pa hapur skedën e kontaktit. GetLead Chat dhe konsulenti i disponueshëm janë një sinjal për një klient të tillë që shërbimi i faqes në internet është në punë dhe do ta ndihmojë atë.

FAQ

Pse klientët po kalojnë në faqet e konkurrentëve?

Shumë pak informacion në lidhje me ofertën në faqen e internetit. Navigacion i keq. Asnjë UX e menduar. Ka mijëra elementë që ndikojnë në sjelljen e klientit. Cila i shqetëson klientët tuaj? Si do ta zbuloni? Lëreni klientin të flasë me ju. Instaloni Chat dhe përgjigjuni pyetjeve të tij sa më shpejt që të pret.
FAQ

Pse klientët braktisin shportat e tyre?

Çmimi. Kostot e dorëzimit. Procesi i paqartë i blerjes. Ngarkimi i ngadaltë i faqes. Koha e gjatë e dorëzimit. Besimi në kompani. Siguria e transaksionit. Procesi i pagesës. Këto janë arsyet e përmendura më shpesh nga klientët për braktisjen e karrocave.

Shërbimi ndaj klientit në kohë reale, duke marrë vendimin për të blerë në atë moment, ju jep një avantazh të mahnitshëm dhe aftësinë për të reaguar menjëherë dhe për të zgjidhur problemet dhe dyshimet e tyre menjëherë. Kur një klient sheh Chat dhe një konsulent të gatshëm për të ndihmuar, ai e di se nuk duhet të kërkojë ndihmë në faqet e internetit të konkurrentëve.